Jak wybrać dobry suplement diety to pytanie zadawane zarówno przez osoby rozpoczynające uprawianie sportu, jak i osoby średnio zaawansowane. Suplementacja wysokiej jakości produktami pozwala na osiąganie lepszych wyników treningowych i poprawę samopoczucia. Warto zatem wiedzieć w jaki sposób dobierać najlepsze produkty do swoich potrzeb, które spełnią wszystkie oczekiwania i idealnie wpasują się w potrzeby. Przedstawiamy jak wybrać dobry suplement diety, który wspomoże osiąganie dobrych wyników sportowych.

Gwarancja jakości jest kluczowa

Szukając suplementów warto zwracać uwagę na ich jakość. Warto przede wszystkim szukać produktów wyprodukowanych przez Good Manufacturing Practices (GMP). Placówka ta musi bowiem spełnić wiele wymogów i gwarantować bardzo wysoką jakość. Standardy są dokładnie takie same jak te wymagane przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków dla producentów farmaceutyków. Jednym ze sposobów na potwierdzenie najwyższej jakości suplementu jest posiadanie Certyfikatu Analizy Autentyczności (COA), który jest wydawany dla każdego składnika. Oznacza on, że każdy składnik został dokładnie przebadany i jest całkowicie wolny od zanieczyszczeń. Sięgając po takie suplementy można być pewnym ich najwyższej jakości i bezpiecznego korzystania z nich.

Zawartość dawek substancji aktywnych

Zastanawiając się jak wybrać dobry suplement diety należy również zwracać uwagę na etykietę. Powinny być na niej wyszczególnione wszystkie składniki wraz z informacją na temat ich ilości. Ten drugi parametr jest bardzo istotny. Składnik w zbyt niskiej ilości nie będzie bowiem działał i nie wpłynie w żaden sposób na organizm. Tym samym taki suplement nie przyniesie pożądanych korzyści i nie poprawi parametrów organizmu. Zakup takowego będzie zatem zwyczajnym wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Pomocne w określeniu jaka ilość konkretnego składnika przyniesie pozytywny efekt będzie narzędzie NamVitaminAssistant. Dzięki niemu możliwe jest porównanie ze sobą konkretnych produktów pod względem opłacalności i ich składu.

Zawartość innych składników

Pomocne w wyborze suplementu będzie również zwrócenie uwagi na inne składniki, które znajdują się w produkcie. W niektórych oferowanych na rynku suplementach można znaleźć takie składniki jak cukier czy sztuczne aromaty. W żaden sposób nie poprawiają one właściwości produktu i nie są w nim niezbędne. Z tego też powodu chcąc dokonać najlepszego zakupu warto unikać takich towarów.

Zapoznaj się z badaniami

Wiele składników znajdujących się w suplementach diety zostało już dokładnie przebadanych. Zapoznanie się z literaturą z tego zakresu ułatwia wybór najlepszych produktów, które świetnie wpasują się w potrzeby. Takie źródła jak: NSF International, US Pharmacopeia, Consumer Lab czy Informed Choice ułatwiają zdobycie wiedzy. Niekiedy sami producenci suplementów umieszczają na etykietach odniesienia do badań klinicznych, które potwierdzają skuteczność oferowanych przez nich towarów. Produkty posiadające jasne informacje o badaniach najczęściej są najwyższej jakości suplementami.

Nie zawsze droższy suplement jest lepszy

Niektóre z osób zastanawiających się jak wybrać dobry suplement diety kieruje się przede wszystkim ceną. W przypadku tych produktów nie zawsze jest to jednak słuszne działanie. W przypadku suplementów wyższa cena nie musi równać się z wyższą jakością. Zdecydowanie lepiej poszukać firm, które publikują rzetelne badania dotyczące swoich produktów niż tych najdroższych. Warto także zwrócić uwagę na dzienny koszt suplementacji, a nie koszt całego opakowania. Producenci zalecają różne dawki swoich produktów i może okazać się, że pozornie tani produkt tak naprawdę wyjdzie bardzo drogo.

Podsumowanie

Powyższe rady pozwolą każdej osobie na wybór wysokiej jakości suplementu, który spełni wszystkie oczekiwania. Pozwolą wybrać dobrej jakości suplement diety, który w realny sposób wpłynie na organizm i wyniki osiągane w sporcie. Dzięki temu pieniądze wydane na produkt nie pójdą na marne.