Nasiona marihuany automatyczne

Konopie indyjskie autoflowering na początku musiały walczyć z wieloma uprzedzeniami. Pionierską odmianą był Lowryder, uprawiany przez producenta Joint Doctor z Wysp Brytyjskich. Szczep ten pojawił się na początku XX wieku i przez niektórych uznawany był za porażkę z powodu małego plonu. Znaleźli się jednak ludzie, którzy nadali tej odmianie miano rewolucyjnej. Z biegiem czasu hodowcy z całego świata docenili potencjał odmian autofloweringowych i te zaczęły zdobywać coraz większe zainteresowanie. Sprawdź, czym wyróżniają się te typy.
Odmiany autofloweringowe? Automatyczne? O co tu chodzi?

Odmiany konopi z autofloweringiem tzw. automatyczne głównie cenione są za kwitnienie zależne od wieku rośliny, a nie tak jak w przypadku tradycyjnych, pełonosezonowych odmian – od fotoperiodu, czyli ilości otrzymywanego światła. Kwitnienie zależne od wieku rośliny jest to charakterystyczna cecha dla gatunku Cannabis Ruderalis. Ruderalis w przeciwieństwie do gatunków Sativa czy Indica, zaczyna kwitnąć po osiągnięciu odpowiedniego wieku bez względu na stopień doświetlenia. Należy tutaj dodać, że proces ten trwa także znacznie krócej – w przypadku odmiany Lowryder wynosi jedynie 40 dni, podczas gdy pełnoseznowne odmiany potrzebują nawet 10-12 tygodni.

Co jeszcze wyróżnia odmiany automatyczne? Wyróżnia je wysokość jaką osiągają podczas całego procesu wzrostu. Najczęściej osiągają około 1 – 1,2 metra wysokości, dzięki czemu można powiedzieć że są to kompaktowe rośliny, które nie zajmują dużo miejsca. Automatycznie przekłada się to na plon, który jest znacznie mniejszy niż w przypadku tradycyjnych odmian. Można jednak taką roślinę hodować kilka razy w ciągu roku i przez to nadrobić tę różnicę. Odmiany konopi indysjkich z autofoweringiem doceniane są także za odporność na infekcje, szkodniki i choroby oraz na uprawę w zimniejszych strefach klimatycznych. Bez problemu poradzą sobie na zewnątrz nawet podczas chłodniejszych, letnich dni, dzięki czemu świetnie sprawdzają się przy uprawie outdoor.

Najlepsze nasiona konopi z autofloweringiem
Należy pamiętać, że w Polsce hodowla marihuany jest nielegalna. Można jednak legalnie posiadać nasiona marihuany automatycznych w celach kolekcjonerskich. Najlepsi producenci nasion mają w swoim asortymencie tego typu pestki. Odmiany automatyczne świetnie nadają się do uprawy marihuany w stylu bonsai – a w internecie nie brakuje zjawiskowych realizacji tego typu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *